do kogo przychodzi Chrystus?

Czyż dla tych, którzy czują się zagubieni, odrzuceni, opuszczeni można znaleźć lepsze i piękniejsze słowa Zbawiciela? U Mateusza, Marka i Łukasza wypowiada te słowa po uzdrowieniu paralityka, z czego gorszyli się bardzo „zdrowi”, pewni siebie i pobożni faryzeusze.

Lecz Jezus im odpowiedział: Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników. (Łk 5:31-32)

On, usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników . (Mt 9:12-13)

Jezus usłyszał to i rzekł do nich: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników. (Mk 2:17)

Właśnie wtedy kiedy czujesz się podle, do kitu, bezwartościowy, kiedy wydaje ci się, że twoje życie jest bezsensowne i nic nie znaczące, kiedy wszystko się w nim załamuje, i kiedy wydaj ci się, ze nawet Pan Bóg cię opuścił przypomnij sobie te słowa Jezusa … „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.” Jesteś właśnie tym, do kogo On przychodzi aby cię uzdrowić !!!


 

Informacje o komory

Absolutely not important
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pismo Święte i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.