Miłość

Miłość to potrzeba, tęsknota za zupełnym, całkowitym zjednoczeniem; duchowym, emocjonalnym, psychicznym i fizycznym. Miłość to niezaspokojona tęsknota za metafizyczną jednością, to szukanie bytu komplementarnego, „drugiej połowy”. Zostaliśmy stworzeni z miłości i dla miłości. To jest nasza najgłębsza i najbardziej fundamentalna natura. Dlatego każdy z nas miłości szuka, pragnie, do miłości lgnie i jedynie w Miłości może znaleźć całkowite wypełnienie.

Bóg jest Miłością bo w Nim dokonuje się najpełniejsze zjednoczenie Trzech Osób. Bóg stworzył człowieka jako jedność osób w miłości. To jest nasze przeznaczenie i ostateczny cel naszego życia. Niestety od grzechu pierworodnego cała nasza ludzka natura została skażona. Także miłość, nasze przeznaczenie i nasza najgłębsza istota została poddana zepsuciu grzechu. Efektem tego destruktywnego skażenia jest fakt że miłość także została wypaczona i zdeformowana. Dlatego np. miłością nazywamy bardzo często to co nic wspólnego z miłością nie ma, co jest jedynie pożądaniem, egoizmem, a nawet perwersją i dewiacją.

Miłość jest związana z Prawdą, dlatego Benedykt XVI napisał encyklikę „Caritas in Veritate”, gdzie pokazuje, że miłość bez prawdy lub poza prawdą jest …..egoizmem, grzechem, deprawacją.

Jak leczyć miłość zranioną przez kłamstwo?

Bóg jest Miłością, ale także Bóg jest Prawdą !!!!

Kto prawdziwie miłuje jest z Boga ( list św. Jana), a kto miłuje żyje w prawdzie.

Reklamy

Informacje o komory

Absolutely not important
Ten wpis został opublikowany w kategorii Refleksje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.