radykalna niekompatybilność…

Przyglądając się uważnie współczesnemu światu można z przerażeniem zauważyć pogłębiającą się fundamentalną niekompatybilność pomiędzy Dobrą Nowina Chrystusa i życiową filozofią współczesnego człowieka. Człowiek współczesny nie jest w stanie przyjąć Dobrej Nowiny bo jest radykalnie nastawiony na siebie i na zaspokajanie swoich zachcianek i kaprysów. Najbardziej drastycznym efektem tego egoistycznego nastawienia jest: „prawo” kobiety do swojego brzucha, „prawo” do godnej śmierci, „prawo” do definiowanie podstawowych wartości i instytucji społecznych (re-definicja małżeństwa) …

Ludzie nie chcą słuchać Boga, nie słuchają Jezusa Chrystusa, bo nie mówi im tego co chcą usłyszeć. Jezus jest dla nich „politycznie niepoprawny”, zbyt wymagający, nierealny, nietolerancyjny … i dlatego jedynym sposobem na rozwiązanie dylematu jest albo: odrzucenie nauczania Chrystusa obecnego w Kościele, albo stworzenie sobie swojej własnej – wygodnej i tolerancyjnej religii.

Nie daj się nabierać, nie daj się zniechęcić. Ufaj Bogu, bo tylko On może cię zbawić, mimo, że jest „niekompaybyilny” i nie przystaje do współczesnego świata.

Reklamy

Informacje o komory

Absolutely not important
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.