Skąd się biorą „ateiści”?

Każdy, kto jest poważnie zaangażowany w badania naukowe staje się przekonany, że prawa natury manifestują istnienie ducha znacznie wyższego od człowieka, takiego w obliczu, którego my z naszym skromnymi możliwościami musimy czuć się pokornie „. – Albert Einstein

„Everyone who is seriously engaged in the pursuit of science becomes convinced that the laws of nature manifest the existence of a spirit vastly superior to that of men, and one in the face of which we with our modest powers must feel humble.” – Albert Einstein

Wobec takiej harmonii w kosmosie, którą ja, z moim ograniczonym ludzkim umysłem, jestem w stanie rozpoznać, są jeszcze ludzie, którzy twierdzą, że nie ma Boga, ale to, co mnie naprawdę denerwuje, to fakt, że cytują mnie na poparcie takich poglądów.

„In the view of such harmony in the cosmos which I, with my limited human mind, am able to recognize, there are yet people who say there is no god. But what makes me really angry is that they quote me for support of such views.” – Albert Einstein

Jeśli niezaprzeczalny geniusz nauki XX wieku tak mówi, to skąd się biorą ateiści?

Klasyfikacja tzw. ateistów:

1 – ateiści moralni

a – z powodu swoich własnych grzechów i problemów moralnych,

Ci, tzw. ateiści, nie umiejąc sobie poradzić z własnym słabościami, i nie chcąc odrzucić grzechu odrzucają Prawo Boże, a co za tym idzie Kościół, który to Prawo przypomina, a w końcu i Boga, Który jest ostatecznym Gwarantem tego prawa,

b – zgorszeni grzechami innych, to ateiści, którzy zgorszyli się niemoralnym postępowaniem wierzących, lub co gorsza księży. Oczywiście „biada gorszycielom”, ale i biada łatwo gorszącym się, bo „kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”…  Żaden grzech innego człowieka nie jest usprawiedliwieniem moich własnych grzechów, ani tym bardziej nie jest argumentem na nieistnienie Boga.

c – ateiści obrażeni na Pana Boga, bo nie spełnił jakiejś ich zachcianki. To liczna grupa odpadłych katolików, którzy są przekonani, że Bóg jest czarodziejem na ich usługach i kiedy nie spełnia ich próśb, to się na Niego obrażają, a w końcu Go odrzucają.

2 – ateiści z lenistwa i wygodnictwa – „nie chce mi się”, jeszcze mam czas, jeszcze zdążę, nie ma sobie na razie, co głowy zawracać. Niestety jest to grupa najliczniejsza. Jest go efekt lenistwa, niefrasobliwości, wygodnictwa, zaniedbania i głupoty, która prowadzi do utraty wiary. Ten rodzaj ateizmu rodzi się bardzo powoli, ale jest chyba najtrudniejszy do leczenia.

3 – ateiści ekonomiczni – opłaca się deklarować, jako niewierzący. W tej grupie można wyróżnić

pseudo ateistów, lub kryto-ateistów, którzy oficjalnie deklarują się, jako niewierzący, ale w ukryciu praktykują i chrzczą dzieci, posyłają np. do I Komunii, chociaż dla korzyści ekonomicznych, oficjalnie nie wierzą.

– druga podgrupa, to ci, którzy odkładają powrót do Boga „na lepsze czasy” i na razie „nie wierzą i nie praktykują”, ale oczekują na zmianę sytuacji.

4 – ateiści satanistyczni, którzy bluźnią Bogu z całą świadomością, a nawet przyjemnością. Tych nawet trudno byłoby nazwać ateistami, bo oni -jak szatan- są świadomi istnienia Boga, ale Go wprost nienawidzą.

Ale są też wszelkie możliwe kombinacje powyższych grup i postaw.

Ostatecznie to nieważne, do której grupy osoba -deklarująca się, jako ateista- należy. Szatan cieszy się z każdego, kto -z jakiegokolwiek powodu- odrzuca Boga.

„Nie ma Boga, powiedział głupi w sercu swoim”. (Ps 53,2)

I to jest właśnie sytuacja coraz większej grupy ludzi we współczesnym świecie. Coraz więcej ludzi odrzuca Boga, uznaje Jego nieistnienie, lub bezmyślnie o Nim zapomina, bo są po prostu głupi.

Reklamy

Informacje o komory

Absolutely not important
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.