Mów do ludzkich sumień

W przygotowaniu książka:

Kiedyś w nocy -nie mogąc spać- usłyszałem wewnętrzny głos mówiący: „pisz do ludzkich sumień”. Zebrałem, więc zapiski (niewielką część), które prowadzę od ponad 30 lat i umieściłem je poniżej. Chciałem poruszyć przede wszystkim moje własne sumienie.

Książka jest już napisana, trwa korekta i przygotowanie do druku. Prawdopodobnie na Wielkanoc będzie gotowa.

To na razie jeden z projektów okładki:

Strona tytułowa 3

i przykładowa strona:

strona1

  1.    cywilizacja rozkapryszonych dzieci

Żyjemy w cywilizacji rozkapryszonych dzieci. Takie dzieci nie myślą o tym, co jest dobre a co złe, ale co jest przyjemne a co bardzo przykre. Wybierają więc tylko to co jest przyjemne, a odrzucają to co jest przykre. Nie stawiamy sobie wymagań, bo jesteśmy leniwi i rozpieszczeni przez dobrobyt, w którym żyjemy.

Cel nadrzędny, jaki bardzo często sobie stawiamy to jedynie:

– dobre samopoczucie,
– wygoda,
– dostatek,
– materialny sukces,
– kariera,
– święty spokój

i dlatego mamy rozwodnioną wykładnię wiary, rozmydlone przykazania, nijaką moralność i w końcu … byle jakie życie…

  1.    złudzenia

Chrystus przyszedł na świat, aby nam przynieść wyzwolenie z niewoli grzechów, tylko, że uważamy, iż nie mamy grzechów i dlatego ani wyzwolenia, ani Chrystusa nie potrzebujemy. A w ogóle to mówienie nam o grzechach jest uważane za obrazę naszej ludzkiej godności!!!

  1.    diabeł

Stara się nam zapewnić jak największy komfort życia …w grzechu.

Nikt tak jak diabeł nie stara się nas zapewnić o Miłosierdziu Bożym, ale jednocześnie (grzecznościowo) zapominając przypomnieć o konieczności nawrócenia …, bo to bardziej chwytliwe i jemu przynosi bezpośrednie korzyści … Płytka i powierzchowna dobroczynność, sentymentalna miłość bliźniego, krzykliwa sprawiedliwość społeczna, miłosierdzie bez prawdy … itp. zmyłki i taniutkie chwyty reklamowe byle tylko wywieść człowieka w pole … to też jego (diabła) wymysł. A my, biedni ludzie tworzący sobie „etykę dyktowaną przez kaprysy” dajemy się na te taniutkie chwyty nabrać pod płaszczykiem rzekomego „miłosierdzia”, miłosierdzia bez nawrócenia i pokuty.

  1.    dialog

„Z diabłem się nie dyskutuje, a tym bardziej nie próbuje się z nim wchodzić w tak zwany dialog”. Próbowali to robić pierwsi rodzice, którzy w efekcie „ulegli szatańskiej iluzji, a przez to weszli w konflikt z Bogiem i sprowadzili na siebie cierpienia i śmierć (…) Nigdy by do tego nie doszło, gdyby od razu jednoznacznie i zdecydowanie powiedzieli kusicielowi »Nie!«. W Piśmie Świętym nie ma słowa tolerancja. Jest miłość budowana na prawdzie wymagającej, domagającej się odwagi, wzywającej do świadectwa, niekiedy pełnego mocy i zarazem pokory.” – Arcybiskup Marek Jędraszewski

Informacje o komory

Absolutely not important
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.