jak się modlić…

12 marca     –  przed Najświętszym Sakramentem

Tęsknota za Bogiem, to najpiękniejsze doświadczenie duchowe, jakie nam się może przytrafić. Tęsknota za Bogiem jest też na pewno najpiękniejszą formą modlitwy. Przestaje się wówczas pragnąć czegokolwiek lub kogokolwiek poza Nim. Wszystko inne traci swój urok. Tęsknota to jedna z twarzy miłości. Jest siłą popychającą ku zjednoczeniu. Podobnie, tęsknota za Bogiem, może stać się ostatecznym spełnieniem.

Drugim niepowtarzalnym doświadczeniem duchowym jest doświadczenie Bożej obecności. Tak trudno to wyrazić słowami, bo obecność Boga jest doświadczana raczej w głębi człowieczego jestestwa. Nie potrzebuję nic mówić, nic stwierdzać, wystarczy, że jestem świadom faktu, że On i tylko On Jest. Jest to doświadczenie Tego, Który Jest, w całej Jego najgłębszej i najświętszej obecności. Zapomina się wtedy o wszystkim innym. Wszystko jakby przestaje istnieć, bo tak na dobrą sprawę nic nie istnieje tak, jak On. Ta świadomość Jego Boskiej obecności jest również doskonałą modlitwą. Jest – czy raczej staje się – ostatecznym spełnieniem.

To fragment z mojej – niedawno wydanej – książki „Mów do Ludzkich sumień„.
Pierwszy nakład książki został wyczerpany. Dlatego zdecydowałem się na drugie (poprawione) wydanie książki. Jeśli więc chciałbyś zrobić komuś, albo sobie samemu prezent, to na stronie:

https://sites.google.com/view/sumienie/home

można dokonać zamówienia, wypełniając formularz. Przy pierwszym wydaniu działało to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że i tym razem będzie pomocne. Zapraszam serdecznie. Dziękuję za zainteresowanie książką i życzę przyjemnej lektury.

Niniejszym pragnę Cię zaprosić do niezwykłej podróży. Podróży w głąb Twojego sumienia.

Książka „Mów do ludzkich sumień” jest zbiorem krótszych i dłuższych, refleksji, cytatów, przemyśleń i komentarzy ujętym w formie kalendarza. Każdy dzień roku przynosi jakąś inną; czasami wyzywającą lub drażniącą myśl, pytanie, komentarz, refleksję. Książka podzielona jest na 12 rozdziałów – 12 miesięcy roku. Pod koniec każdego rozdziału znajduje się miejsce na notatki. Spis treści na początku książki pokazuje tylko 12 miesięcy (12 rozdziałów). Spis treści na końcu książki pokazuje wszystkie, codzienne wpisy, na każdy dzień całego roku. Do książki dołączony jest również Alfabetyczny spis tematów zawartych w książce. To ułatwia powrót do jakiegoś wątku i ponowne odnalezienie wpisu. Może ona służyć jaka osobista pomoc i inspiracja na każdy dzień roku. Może także służyć jako pomoc homiletyczna dla księży, będąc zbiorem interesujących komentarzy, refleksji i przemyśleń, które można wykorzystać w kazaniach i homiliach.

Informacje o komory

Absolutely not important
Ten wpis został opublikowany w kategorii Refleksje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.