„Mów do ludzkich sumień – 3. Przewodnik dla mających kłopoty ze Spowiedzią”

Człowiek współczesny nie da się tak łatwo przekonać czy namówić do uznania, a tym bardziej do przyznania się do swoich błędów i grzechów. Fejsbukowe i Instagramowe posty ukazują nam przecież ludzi prawie doskonałych. Każdy chce siebie widzieć i być widzianym przez innych jako wspaniały, doskonały i prawie idealny.

Po co więc wmawiać mu, że jest grzesznikiem, że nie jest doskonały i że do pełnej realizacji siebie potrzebuje Łaski Bożej? Po co dołować tego „doskonałego człowieka” i próbować pokazać mu to, czego on sam nie chce zobaczyć? Po co wytrącać go z jego samozadowolenia i przekonania o własnej doskonałości?

Człowiek współczesny chce być (albo co najmniej widzieć się) doskonałym już tu i teraz. Woli żyć w złudzeniu i przekonaniu, że nic mu nie brakuje i że niczego zmieniać nie musi. Wszelkie więc próby pokazywania człowiekowi jego niedoskonałości i zależności od Bytu Absolutnego, są niemalże z góry skazane na niepowodzenie.

A jednak …

Jeśli chcecie się dowiedzieć, czym jest wewnętrzne  wyzwolenie i prawdziwa radość, nie zapominajcie o sakramencie pojednania. W nim kryje się tajemnica ciągłej młodości  duchowej” – św. Jan Paweł II

I dlatego książka :
Mów do ludzkich sumień – 3. Przewodnik dla mających kłopoty ze Spowiedzią”. 141 stron.

Można ją zamówić na stronie: http://www.mow3.kazania.org

 

Informacje o komory

Absolutely not important
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.