Krótki traktat o Prawdzie i Pokorze – 3

3.       zbawienie

Chrystus przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie zgładził wszystkie (!!!) grzechy całej (!!!) ludzkości. Otworzył tym samym drogę powrotną do raju dla wszystkich (!!!) i każdego bez wyjątku. Każdemu daje szansę na zbawienie, ale nikogo (!!!) do pójścia tą drogą nie przymusi. Tę decyzję każdy musi podjąć indywidualnie i w wolności. I wcale nie chodzi tu o bezgrzeszne życie, ale o POKORĘ. Bezgrzeszne życie jest jedynie owocem pokory, a nie odwrotnie). I to właśnie brak pokory drogę otwartą przez Chrystusa dla wszystkich, czyni dla nas bezużyteczną.

To ostatecznie pycha wygnała nas z raju i to tylko pokora może nas tam z powrotem doprowadzić. Ale pokora możliwa jest tylko w prawdzie. Gdzie nie ma prawdy, nie ma pokory. Dlatego szatan tak mocno atakuje prawdę. Nie tylko podważa możliwości jej poznania, ale nawet neguje możliwość jej istnienia. Bez prawdy bowiem nie ma pokory, a bez pokory nie ma możliwości powrotu do raju. A o to właśnie chodzi szatanowi.

Dlatego warto sobie ustawicznie zadawać pytanie: „czy ja żyję w prawdzie?

Stawaj w prawdzie, szukaj prawdy, bo w dzisiejszym świecie nie ma nic ważniejszego! Bo tylko prawda prowadzi do pokory, a ta prowadzi do nieba.

Informacje o komory

Absolutely not important
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Refleksje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.